Stručná historie firmy:

Od roku 1996 se firma (fyzická osoba Ing.Jaroslav Tesař) začíná věnovat vedení účetnictví pro drobné podnikatele a následně již od roku 1997 se připravuje rozšíření specializace na vedení účetní agendy pro nově vznikající bytová družstva spolu s komplexní správou nemovitostí. Od roku 1998 firma vykonává komplexní správu pro první bytové družstvo vlastnící dům o 14 bytech. Od roku 1999 se počet klientů rozšiřuje a činnost pro vlastníky domů se stává hlavní a jedinou činností firmy. V roce 2000 přijímá firma prvního zaměstnance. Počáteční úsílí je vedeno hlavně ke co nejrychlejší stabilizaci technického stavu domů, tak na organizační stabilizaci nově vzniklých družstev a společenství vlastníků. Od roku 2003 je připravována změna právní subjektivity z fyzické osoby na právnickou osobu.

V roce 2004 proběhla transformace na právnickou osobu firmu Správa domů TESAŘ s.r.o., Firma se maximálně podílí na obnově a modernizaci spravovaných nemovitostí, spolu se podílí na zabezpečení finančních zdrojů pro jednotlivé vlastníky a získání dotací určených na podporu bydlení. Podaří se ve spolupráci s jednotlivými vlastníky získat dotace v objemu desítek miliónů korun.

Na činnosti firmy se podílí pracovníci se středním i vysokoškolským vzděláním, se zaměřením jak ekonomického, tak i technického směru.